Jordan Jesus Silva Diaz (Matehuala, San Luis Potosí, 30 lipca 1994) to meksykański piłkarz, gra jako środkowy obrońca, a jego obecnym zespołem jest Club América z Liga MX.

Trajektoria

Klub Deportivo Toluca Fútbol

Futbol amatorski

Jordan zaczął się wyróżniać już w młodym wieku. W wieku 14 lat dał się poznać w III lidze tutejszej drużyny Las Tuńczyk, gdzie jego wspinaczka przyprawiała go o zawrót głowy, ponieważ zaledwie 6 miesięcy na kampusie Potosino świecił już własnym światłem.

Silva Díaz zaczął grać jako napastnik, a później został środkowym obrońcą, na tej pozycji gra do dziś. W 2008 roku zespół Matehuala otrzymał zaproszenie od zespołu Maya Park do wzięcia udziału w turnieju w Houston w Teksasie, gdzie obserwowali go widzowie Deportivo Toluca.

Drużyna zajęła pierwsze miejsce i to tam były napastnik drużyny Diablos Rojos, Ítalo Estupiñán, wykrył potencjał Jordanii. Obok gracza szansę otrzymały jeszcze dwa elementy i po testach Silva jako jedyny pozostał w podstawowych siłach Toluca.

Zaczynał w piątej szkarłatnej dywizji (poniżej 5 lat) i stopniowo wspinał się po schodach, aby przejść do klasy poniżej 15 lat, a następnie został uwzględniony w kategorii poniżej 17 lat, gdzie był nawet kapitanem drużyny.

Pierwszy zespół

Zadebiutował 13 kwietnia 2014 z Deportivo Toluca w Clausurze 2014, wchodząc w zamian za Héctor Acosta w minucie 84 ', przed Klubem Leon.

W turnieju Copa MX przeciwko Atlante strzelił swojego pierwszego gola jako zawodowiec, aw 2014 Apertura MX League strzelił swojego pierwszego gola w pierwszej lidze w dniu 7 przeciwko Veracruz.

Klub sportowy Cruz Azul

W czerwcu 2017 r. Jego transfer do klubu sportowego Cruz Azul został oficjalnie dokonany ostatecznym zakupem za 2 miliony dolarów, co było pierwszym wzmocnieniem na Apertura 2017.

17 maja 2019 roku nie przedłużył kontraktu z Cruz Azul i pozostał jako wolny agent.

Klub Tijuana

22 maja 2019 r. Transfer Jordana Silvy do Club Tijuana zostaje oficjalnie uznany, stając się pierwszym wzmocnieniem na Apertura 2019.

Klub Ameryka

12 stycznia 2021 roku Club América oficjalnie włącza Jordan Silva jako wzmocnienie turnieju Guardianes 2021.

Statystyki

Piłka nożna bieżące wydarzenie.svg Aktualizacja w dniu 8 listopada 2020 r.

Obejmuje dane z.

Nie obejmuje bramek w meczach towarzyskich.

Pod-22

Nadzieje Tulonu 2015

Brał udział w Turnieju Toulon Hopes 2015 jako prawdziwy debiutant. Po raz pierwszy miał okazję bronić zielonej kurtki na arenie międzynarodowej, dzwoniąc do kadry narodowej U-22. Jestem bardzo wdzięczny za tę możliwość, muszę kontynuować pracę, aby nie był to tylko jeden raz.

2015 Pan American Games

16 czerwca 2015 Silva został wezwany przez Raúla Gutiérreza do reprezentowania U-22 w Mistrzostwach Panamerykańskich 2015.

13 lipca 2015 Silva zadebiutował na Igrzyskach Panamerykańskich 2015, grając w 90 ' minut w remisie 1: 1 z Paragwajem.

17 lipca 2015 Silva strzelił w tej chwili swojego pierwszego gola w Pan American 2015 93 ' w wygranym 1: 0 meczu z Urugwajem.

Jest nagradzany i wybierany w zespole Gwiazdy Igrzysk Panamerykańskich jako Najlepsza obrona

Concacaf przedolimpijskie 2015

25 sierpnia 2015 Silva został wezwany przez Raúla Gutiérreza do reprezentowania U-22 w przedolimpijskim 2015.

2 października 2015 Silva zadebiutował w Mistrzostwach Przedolimpijskich 2015, grając w 90 ' minut w wygranym 4: 0 meczu z Kostaryką.

14 października 2015 roku osiągnął mistrzostwo przedolimpijskie będąc niekwestionowanym starterem i grającym w każdej minucie zawodów.

Pod-23

Nadzieje Tulonu 2016

Z większym doświadczeniem i lepszym poziomem piłkarskim Silva Díaz zyskuje zaufanie Raúla Gutierréza, który będzie dowodził drużyną U23, która grałaby w Tulonie, gdzie pomimo złych liczb był najlepszym zawodnikiem młodzieżowej drużyny Azteków.
Pierwszy mecz to porażka z gospodarzem Francji.
W drugim meczu Jordan zdobywa punkt, którego nie wystarczy uniknąć upadku z Czechami.
Następny mecz był przeciwko Mali, mimo że był starterem i kapitanem, ten mecz zakończył się remisem.

Duży wybór

29 września 2016 r .; Jordan Silva został powołany przez trenera meksykańskiej drużyny Juana Carlosa Osorio na towarzyskie mecze z Nową Zelandią i Panamą.