Gabriel Jezus

Kółka olimpijskie bez obręczy. Svg Medalista olimpijski Kółka olimpijskie bez obręczy. Svg

Trajektoria

Gabriel Ferdynand de Jesus (São Paulo, Brazylia; 3 kwietnia 1997) jest brazylijskim piłkarzem, grającym jako napastnik, a jego obecnym zespołem jest Manchester City angielskiej Premier League. Jest także częścią brazylijskiej drużyny piłkarskiej.

Trajektoria

SE Palmeiras

W sezonie 2014-2015 awansował do pierwszej drużyny S.E Palmeiras, notując świetne występy, strzelając 5 goli w 40 meczach w swoim pierwszym sezonie. W kolejnym sezonie skonsolidował się w pierwszym składzie, co wzbudziło zainteresowanie klubów, m.in. kilku europejskich drużyn. Pod koniec sezonu wraz ze swoją drużyną wywalczył mistrzostwo ligi.

Manchester City FC

Klub oficjalnie uznał przyjazd zawodnika, ale był wypożyczony do SE Palmeiras do stycznia 2017 roku. 1 stycznia dołączył do trenera Pepa Guardioli. 13 lutego 2017 roku po 15 minutach gry doznał kontuzji przeciwko AFC Bournemouth. W sumie sezonu udało mu się strzelić 7 goli w 10 meczach.

Na początku sezonu 2017-18 zdobył tytuł ze swoją drużyną. Po 17 meczach zdobył 8 bramek. 31 grudnia został kontuzjowany przeciwko Crystal Palace w 23. minucie gry. W tym sezonie udało mu się wygrać Premier League, Puchar Ligi i Tarczę Wspólnoty.

W kolejnym sezonie ponownie osiągnął Premier League, Puchar Ligi i Tarczę Wspólnoty, ale także zdobył Puchar Anglii, strzelając dwa gole w finale z Watford Football Club, w którym wygrał 6-0.

Kategoria młodzieżowa

Gabriel był członkiem reprezentacji Brazylii w młodzieżowych kategoriach U-20 i U-23.

Po raz pierwszy został powołany 28 marca 2015 roku przez trenera Alexandre'a Gallo do udziału w towarzyskim turnieju U-20 w Austrii.

W reprezentacji Brazylii zadebiutował 13 kwietnia, zaczął walczyć z Katarem, strzelił pierwszego gola w reprezentacji po świetnej indywidualnej grze z pomocy. Następnie zmierzył się z Hondurasem, wszedł do drugiej połowy, ponownie pokazał dobry poziom, ale przegrali 1. do 0.

15 maja został wezwany przez nowego trenera Rogério Micale do obrony reprezentacji Brazylii na mundialu do lat 20 w Nowej Zelandii, gdzie otrzymał koszulkę z numerem 10.

Wyjechali do Australii, aby trenować w pobliżu siedziby Pucharu Świata, rozegrali dwa mecze towarzyskie przed oficjalnymi rozgrywkami, w obu Amerykanach wygrali 1: 0 z Portugalią i Australią. Gabriel był starterem w obu.

Światowy debiut zadebiutował 31 maja 2015 r., Był to jego pierwszy mecz w oficjalnych rozgrywkach reprezentacji narodowej, grał jako starter z Nigerią, w 4. minucie strzelił gola, ale Afrykanie narzucili swój poziom i zdołali odwrócić. mecz 2 do 1 Przed upływem pół godziny Gabriel asystował, a jego kolega z drużyny Judivan założył tymczasowy remis, kończąc pierwszą połowę, ostatecznie zareagowali i wygrali 4 do 2. W drugim meczu grupowym zaczął ponownie, tym razem zmierzyli się z Węgrami i wygrali 2: 1 po starcie na niekorzyść. W ostatniej minucie dostali żółtą kartkę, a ponieważ otrzymali ją również w pierwszym meczu, przegapili ostatni mecz fazy grupowej, który był przeciwko Korei Północnej. ., drużyna, którą pokonali 3 do 0.

W 90/2 finału zmierzyli się z Urugwajem, był to wyrównany mecz, w którym w pierwszych 5 minutach nie padły żadne bramki, więc przeszli do dogrywki i wynik zakończył się tak samo. O przejściu do kolejnej instancji zadecydowało wykonanie rzutów karnych, po stronie urugwajskiej Rodrigo Amaral nie trafił, następnie 4 zespoły zdobyły bramkę bez błędów, a piątą karę zostawił Gabrielowi z możliwością decydowania o meczu, Po dośrodkowaniu pokonał opór bramkarza Gastóna Guruceagi i wygrali XNUMX: XNUMX.

14 czerwca zagrali z Portugalią w ćwierćfinale, ponownie żadna drużyna nie mogła strzelić gola w czasie gry, więc po dogrywce przeszli do rzutów karnych. Gabriel był czwartym brazylijskim zawodnikiem, nie spudłował i strzelił trzeciego gola, Europejczycy nie trafili dwa razy, a przy czwartym strzale nie mogli strzelić, więc definicję wygrała Brazylia 3 do 1.

Półfinał został rozegrany 17 czerwca. Gabriel był na boisku przez cały mecz, aby zmierzyć się z Senegalem, drużyną, którą pokonali głośnym wynikiem 5: 0.

Finałowy mecz o tytuł rozegrał się w parze z Serbią. Rozegrał się 20 czerwca na oczach ponad 25.300 70 widzów na stadionie North Harbour, zaledwie w 2. minucie punktacja została otwarta, ale na korzyść Serbów. Trzy minuty później jego kolega z drużyny Andreas Pereira zremisował mecz, już na czas trener Rogério Micale zdecydował się wyeliminować Gabriela po raz pierwszy w konkursie. Grali dogrywkę, a na 2 minuty przed końcem rzutów karnych Serbowie strzelili ostatniego gola, a Brazylia ostatecznie przegrała 1: XNUMX.

Gabriel rozegrał 6 meczów na mundialu, wszystkie jako starter, strzelił gola i zapewnił 2 asysty, co dało mu 2-letnią przewagę w kategorii, z możliwością bycia częścią kolejnego pokolenia U-20.

W dniu 29 czerwca 2016 roku został potwierdzony w ostatnim składzie do obrony Brazylii na igrzyskach olimpijskich.

Rozpoczął towarzyski mecz z Japonią przed JJ. OO., I wygrali 2 do 0.

Zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 4 sierpnia na stadionie Mané Garrincha na oczach ponad 69.300 0 widzów, grał jako starter przeciwko RPA w pierwszym meczu grupowym, miał dużą szansę na strzelenie gola, którego nie trafił i ostatecznie zremisował 0: XNUMX.

Udział młodzieży

Konkurencja Siedziba Wynikać Mecze Cele Asysty
Mistrzostwa Świata U-20 2015 NZFlaga Nowej Zelandii.svg NZ Drugie miejsce 6 1 2
Igrzyska Olimpijskie 2016 Flaga Brazylii.svg Rio de Janeiro Mistrz 6 3 0

Kategoria bezwzględna

29 kwietnia 2016 roku został po raz pierwszy zarezerwowany przez Dungę, we wstępnym składzie Copa América Centenario, nie został ostatecznie potwierdzony na ostatecznej liście i Brazylia odpadła w fazie grupowej.

22 sierpnia, po zdobyciu złotego medalu na igrzyskach olimpijskich, został wezwany przez nowego trenera Tite na wrześniowe terminy FIFA.

W reprezentacji zadebiutował 1 września na stadionie olimpijskim Atahualpa przeciwko Ekwadorowi, jedynej niepokonanej drużynie w eliminacjach. Zaczął od koszulki z numerem 9, w 72 minucie stworzył niebezpieczną grę i popełnili faul w polu karnym, za co sędzia naliczył karę, a Neymar wykończył i zdobył gola. Gabriel strzelił swojego pierwszego gola dla seniorów Brazylii w 87. minucie, kilka minut później strzelił ponownie i mecz zakończył się wynikiem 3: 0.

Gabriel Jesus był decydujący dla Brazylii, aby wygrać południowoamerykańskie kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Rosji. Na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2018 był początkowym środkowym napastnikiem Brazylii, ale nie strzelił gola, a jego drużyna została wyeliminowana w ćwierćfinale.

Został również powołany na Copa América 2019 przez Tite, gdzie jego występ był znakomity, pomimo tego, że w pierwszych meczach był nieobecny na starterze. Miał wybitne występy, zapewniając asystę przy bramce, przepełnienie i cele, które przyczyniły się do tego, że green-amarela został konsekrowany jako połączony mistrz zawodów.

Udało mu się zostać najlepszym strzelcem w erze Tite z 18 przyłożeniami.