Trajektoria

Exequiel Alejandro Palacios (Famaillá, Tucumán; 5 października 1998) to argentyński piłkarz. Gra jako pomocnik, a jego obecnym zespołem jest Bayer 04 Leverkusen z niemieckiej Bundesligi. Jest międzynarodowy z wyborem piłki nożnej Argentyny.

Trajektoria

Rzeka Plate

Zadebiutował w pierwszej drużynie River Plate z numerem 43 podczas lokalnego turnieju w wieku 17 lat, wchodząc z ławki rezerwowych przeciwko Old Boys de Rosario Newella. Przy tej okazji drużyna milionerów spadła 2: 0 na stadionie Monumental.

7 października 2017 roku strzelił swojego pierwszego oficjalnego gola w meczu przeciwko Defensa y Justicia, po tym, jak w 43 minucie pierwszej połowy wszedł do gry przez Nicolása de la Cruz.

W dniu 8 kwietnia 2018 roku, grając przeciwko Racing Club, wszedł w 16 minucie drugiej połowy dla Juana Fernando Quintero. Asystował Rafaelowi Borré przy pierwszym golu w meczu, a następnie wykorzystał bramkę w 45. minucie drugiej połowy po asyście Gonzalo Martíneza. 29 sierpnia tego samego roku ponownie strzelił gola przeciwko Racing, ale w fazie pucharowej Copa Libertadores 2018. Strzelił gola 2: 0, więc River zakończył się wygraną 3: 0.

9 grudnia 2018 roku został mistrzem River of the 2018 Copa Libertadores.

30 maja 2019 roku został mistrzem Recopa Sudamericana 2019 z River przeciwko Athletico Paranaense, mistrzowi Copa Sudamericana 2018. Po przegranej 1: 0 w pierwszym meczu w Kurytybie, drużyna milionerów wygrała 3: 0 w Buenos Aires. i zdobył swój trzeci tytuł w tym konkursie.

23 listopada 2019 roku przegrał finał Copa Libertadores de América przeciwko Flamengo.

13 grudnia 2019 roku rozegrał swój ostatni mecz w koszulce River przeciwko Central Córdoba, w finale Pucharu Argentyny 2019, wygrywając 3: 0 i zdobywając trzeci tytuł.

Bayer Leverkusen

28 listopada 2019 roku oficjalnie dokonano jego odejścia z argentyńskiego klubu do drużyny niemieckiej.

Pod-17

1 marca 2014 roku był jednym z 18 wezwanych przez trenera Miguela Ángela Lemme do gry w męskim turnieju piłkarskim podczas Igrzysk Południowoamerykańskich 2014 z U-17, w których zdobył srebrny medal.

25 stycznia 2015 r. Miguel Ángel Lemme włączył Exequiela Palaciosa do preselekcji 17 ​​zawodników do lat 31, którzy wezmą udział w mistrzostwach Ameryki Południowej do lat 17, które mają być rozegrane w Paragwaju. 22 stycznia.

20 lutego 2015 r. Miguel Ángel Lemme, dyrektor techniczny reprezentacji Argentyny do lat 17, przedstawił listę 22 zawodników powołanych do rozpoczęcia treningu do Mistrzostw Ameryki Południowej w kategorii, która odbyła się w marcu w Paragwaju.

Pod-20

Został powołany na Mistrzostwa Świata U-20 2017.

Mistrzostwa Świata U-17 2015 Flaga Chile.svg Chile Faza grupowa 3 0
Mistrzostwa Świata U-20 2017 Korea PołudniowaFlaga Korei Południowej.svg Korea Południowa Faza grupowa 3 0

Duży wybór

17 sierpnia 2018 roku został wezwany przez Lionela Scaloniego, aby rozegrać towarzyskie mecze reprezentacji Argentyny 7 i 11 września przeciwko Gwatemali i Kolumbii.

12 listopada 2020 roku w meczu z Paragwajem doznał gwałtownego uderzenia kolanem w plecy przez Ángela Romero, co spowodowało uraz kręgosłupa. Oznaczałoby to co najmniej trzy miesiące powrotu do zdrowia. Akcja została określona jako „przestępcza” w specjalistycznych mediach.